4 Izplatītākās Google Ads iesācēju kļūdas un kā no tām izvairīties

Google Ads var būt lielisks klientu piesaistes rīks, bet nevarētu teikt, ka tas ir ļoti vienkārši apgūstams. Iesācējiem parasti neizdodas izdarīt visu pareizi jau no paša sākuma un tas diemžēl atspoguļojas rezultātos – tiek zaudēta reklāmā ieguldītā nauda.

Nereti cilvēki, kas pirmo reizi izmēģina Google Ads, nesasniedz vēlamo rezultātu un pēc tam paziņo, ka Google Ads “vienkārši nestrādā un no tā nav jēgas”. Bet, ja jau esi atvēris šo rakstu, tad laikam esi gudrāks un gribi saprast, kāpēc tas līdz šim nav nostrādājis un ko var darīt lietas labā.

Ir daudz dažādu potenciālo faktoru, kāpēc netiek sasniegts vēlamais rezultāts, bet šajā rakstā apskatīsim 4 ļoti bieži sastopamas kļūdas.

google ads lācis

1. Kļūda – Netiek veikta konversiju jeb reklāmguvumu uzskaite

Šī ir būtiska kļūda, kas tālāk noved pie daudz citām problēmām un būtībā nemaz neļauj objektīvi strādāt uz rezultāta sasniegšanu ilgtermiņā. Īsumā – ja tavs mērķis ir vienkārši iegūt reklāmas parādības vai klikšķus, tad arī labāk nemaz neliec lielas cerības uz to, ka reklāmas kampaņa nesīs labu atdevi un peļņu. Tāpēc vajag iet soli tālāk.

Pieredzējušiem interneta mārketinga speciālistiem tas šķiet pats par sevi saprotams, bet tiem, kas pieraduši strādāt ar tradicionālo reklāmu, kur ir ierobežotas iespējas analizēt rezultātus, sākumā ir grūti izprast visas iespējas, kādas digitālā vide paver.

Iesācējiem var likties, ka konversiju izsekošana ir kaut kāda neobligāta papildus funkcija un teorētiski tā arī ir, jo reklāma tehniski var darboties arī bez šīs te reklāmguvumu uzstādīšanas. Bet realitātē, ja tu neizseko tās darbības, kuras tu gribi, lai cilvēki tavā lapā veic, tad arī tu nevarēsi strādāt pie tā, lai tas notiktu arvien biežāk. Izklausās loģiski, vai ne?

Izplatītākās konversijas ir pirkumi, pieteikumi, reģistrācijas, kontaktformas aizpildes. Viss atkarīgs no tā, kā tieši notiek klientu piesaistes process tavā mājas lapā.

Pat, ja tava mājas lapa ir ļoti vienkārša, var mērīt kaut vai vismaz kontaktu sadaļas apskates vai apmeklētāju pavadīto laiku mājas lapā, kas jau būs solis tuvāk gala rezultātam un iespējai, ka klients ar tevi sazināsies, nekā vienkārši klikšķis uz tavas reklāmas.

2. Kļūda – Netiek grupēti atslēgas vārdi ar atbilstošiem reklāmas tekstiem

Tu vari iegūt labākus rezultātus, ja sapāro atslēgas vārdus ar pēc iespējas precīzāk atbilstošiem reklāmas tekstiem. Galvenokārt tāpēc, ka Google Ads ļoti svarīgs rādītājs ir CTR jeb VKS, kas parāda procentuāli, cik no tiem, kas redzēja tavu reklāmu, arī reāli uz tās uzklikšķināja.

Viss ir ļoti vienkārši – pārsvarā reklāmas, kuras precīzāk atbilst meklētajam atslēgvārdam, saņem vairāk klikšķu. Ja tu meklētu basketbola apavus, tad ir daudz lielāka iespēja, ka tu uzklikšķinātu uz reklāmas ar virsrakstu “Basketbola apavi”, nevis vienkārši “Sporta preces”.

sporta apavi

Šis ir “slinkais” variants, kurš nav optimāls labu rezultātu sasniegšanai.

Augstāks CTR rādītājs ļauj sasniegt labākus kvalitātes rādītājus (Quality score), kas, savukārt, ļauj iegūt lētākas cenas par klikšķi. Katrs cents, kurš šeit tiek ietaupīts, ļauj paaugstināt kampaņas rentabilitāti.

Kā arī, protams, ja tev ir izdevies palielināt CTR, tad tu vienkārši vari saņemt vairāk klikšķu, nekā iepriekš. Ja ir kāds atslēgas vārds, kurš tev ir īpaši svarīgs un peļņu nesošs, tad ir tikai loģiski, ka tu vēlies iegūt maksimāli daudz klikšķu no tiem potenciālajiem klientiem, kas šādi meklē.

3. Kļūda – Tiek aktīvi izmantots plašais atslēgvārdu atbilstības formāts jeb broad match

Daudzi ir izšķērdējuši naudu Google Ads tāpēc, ka nepievērsa pienācīgu uzmanību atslēgvārdu atbilstības veidiem.

Cilvēks bez iepriekšējas pieredzes, iestatot atslēgvārdus, drošvien domā, ka tie tad arī būs tie meklēšanas vārdi un viņa reklāmas rādīsies tieši, kad potenciālais klients būs kādu no tiem ievadījis meklētājā. Tomēr, ja atslēgas vārdus esi iestatījis tādus, kādi tie ir, bez jebkādiem citiem simboliem (“pēdiņām” vai [kvadrātiekavām]), iespējams, ka tevi gaida nepatīkams pārsteigums, jo tas nozīmē, ka esi iestatījis tos plašajā atbilstībā.

Lūk, ko saka Google – Plašās atbilstības gadījumā atslēgvārds izraisa jūsu reklāmas rādīšanu ikreiz, kad kāds lietotājs meklē šo frāzi, līdzīgas frāzes, vienskaitļa vai daudzskaitļa formas, nepareizi uzrakstītus vārdus, sinonīmus, atdalītas saknes (piemēram, taure un taurenis), ievada saistītus meklēšanas vaicājumus un citus atbilstošus variantus.

Visai garš saraksts, vai ne? Galvenokārt es gribētu vērst uzmanību uz pēdējo opciju – “citus atbilstošus variantus”. Tas izklausās ļoti nekonkrēti un realitātē tā arī ir.

Vislabāk to būtu ilustrēt ar piemēriem:
✓ Atslēgvārds – logu remonts – klikšķi saņemti no tādiem meklējumiem kā “logu tonesana rezekne” un “kamīna durvis ar stiklu”.
✓ Atslēgvārds – bankas kredīts – klikšķi saņemti no tādiem meklējumiem kā “bankas latvijā” un “banku atņemtās mājas”.

Kā redzi, tie var būt meklējumi, kas ir tikai attāli saistīti ar tavu piedāvājumu vai arī pat pavisam nesaistīti ar to, ko vēlējies sasniegt. Ne visos gadījumos tā notiks, bet izmantojot plašo atslēgas vārdu atbilstību, tu zināmā mērā zaudē kontroli pār to, kā tiek tērēta tava nauda.

4. Kļūda – Tiek izmantoti garlaicīgi un vienveidīgi reklāmas teksti

Kā jau iepriekš minēju, jo vairāk cilvēku procentuāli klikšķina uz tavām reklāmām, jo kvalitatīvāka tava reklāmas kampaņa izskatās Google acīs. Noskaidrojām, ka atslēgvārdu atbilstība ir svarīga, bet ar to vēl nepietiek – tekstiem nevajadzētu būt arī pārāk vienmuļiem.

Atkal apskatīsim basketbola apavu piemēru. Mēs meklējam basketbola apavus un redzam 2 reklāmas –
1) “Dažādi basketbola apavi | SIA Sports3000”
2) “20% Atlaide Basketbola Apaviem | Šādus Apavus Citur Neatradīsi”

Ar 99% pārliecību varam teikt, ka reklāmai nr. 2 būs labāki rezultāti. Svarīgi ir ne tikai tas, ka cilvēks vispār uzklikšķinās uz reklāmas, bet arī tas, ka viņš jau ienāks tavā mājas lapā nedaudz “siltāks”, ar lielāku interesi.

vīrieši smejās par google ads

Reklāmās vajag mazāk minēt pašsaprotamas lietas kā, piemēram, to, ka šeit var nopirkt dažādus basketbola apavus. Kā gan savādāk varētu būt – neesmu vēl redzējis veikalu, kurš pārdod tikai 1 apavu modeli.

Ļoti labi, ja var pieminēt konkrētus faktus un skaitļus – piegāde 3 dienu laikā, lielākais veikals Rīgā utt. Bet, ja izmanto vispārīgākus vārdus, tad vismaz tādus, kas raisa cilvēkos pozitīvas emocijas – ātri, ērti, droši, izdevīgi utt.

Noslēgumā

Šīs ir tikai dažas no izplatītākajām kļūdām, kuras pieļauj cilvēki, kas nav pieredzējuši darbā ar Google Ads.

Mēs esam strādājuši ar simtiem dažādu reklāmas kampaņu vairāku gadu gaitā un esam redzējuši gandrīz visu iespējamo, ar ko saskaras un kļūdās iesācēji, kas paši mēģina veidot Google Ads kampaņas.

Labprāt veiksim arī tavas Google Ads kampaņas bezmaksas auditu, lai palīdzētu saprast, kur un kā ir iespējams ietaupīt naudu un palielināt ieņēmumus no Google reklāmām.

Droši piesakies bezmaksas konsultācijai, lai uzzinātu vairāk, kā tieši tev mēs varam palīdzēt attīstīt biznesu ar Google Ads palīdzību.

Saņem individuālu piedāvājumu sava uzņēmuma mārketingam​

Mēs sazināsimies jau dažu stundu laikā.

    Favicon attēls | Digitālā Mārketinga Aģentūra | SIA Omarketing

    Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai omarketing.lv. Uzzināt vairāk